Nová kulturní památka ! Statek Kuchař - sídlo ID Carolina !

Autor: PhDr. Jan Vaculík , vloženo: 19.2.2016

Dne 19.2. 2016 prohlásilo ministerstvo kultury ČR statek Kuchař - sídlo ID Carolina - kulturní památkou

Při úvahách o objektu vhodném pro realizaci záměrů Institutio Didactica Carolina padla volba na bývalý statek ve středočeské obci Kuchař, ležící jednak v polovině cesty mezi Prahou a Karlštejnem, jednak v blízkosti historické trasy Via Carolina. Statek sám je historicky cenným objektem, vybudovaným na místě někdejší zastávky Karla IV. při jeho častých cestách mezi Prahou a Karlštejnem. Uvnitř statku je zachována historická studánka. Dispozice statku umožňuje jeho multifunkční využití jako vzdělávacího i výstavního centra. Záměrem managementu Institutio Didactica Carolina je využít sídlo ve statku Kuchař k nejrůznějším společenským i kulturním aktivitám na místní, krajské, celostátní i evropské úrovni.

 

Poloha statku ve středočeském kraji nabízí prezentaci Karla IV. jako Evropana, neboť středočeský kraj má uzavřeny dohody o partnerství a spolupráci s regiony s Karlem IV. spjatými, jako jsou Burgundsko, Porýní-Falcko, Opolské vojvodství a italské Benátsko.

 

Statek věnoval vzdělávacímu a podpůrnému ústavu Karla IV. jeho zakladatel, konzultant, manažer a někdejší vrchní kriminální rada ČR, absolvent Univerzity Karlovy PhDr. Jan Vaculík.

 

Sledujte nás na Facebooku a neuteče vám žádná novinka
https://www.facebook.com/IDCarolina.cz

Mohlo by vás zajímat

 

   

> ID Carolina je na počátku svého
   
působení.

   

 

 

kontakt a spolupráce

 

www.idcarolina.czsebestova@idcarolina.czoffice@idcarolina.czvaculik@idcarolina.cz 
Design ByKarolinaINTERNETO