Sídlo

Sídlo

Podpořte nás | Činnost IDC 

 

Sídlo ID Carolina je v současné době před rekonstrukcí. Zde je prostor pro silné partnery, kteří by nám pomohli s opravou a realizací celého projektu ID Carolina.

 

Máme co nabídnout ...

 

 

 

Sídlo ID Carolina 

je novou kulturní památkou na území Středočeského kraje. Svojí polohou i svým půdorysem představuje z pohledu multifunkčního využití značný potenciál. Aby mohl být využit, poskytnout užitek svému nejbližšímu okolí a dostát závazkům, které si ID Carolina dává do vínku, potřebuje silné partnery, jimž může na oplátku poskytnout řadu příležitostí, a to nejen při možném využití Hejtmanského sálu.

 

 

Sídlo v obci Kuchař podle legendy

Obec Kuchař je nenápadná vesnička v malebné přírodě jihozápadně od Prahy, nedaleko chráněné krajinné oblasti Český kras. Jak získala své jméno, vypráví několik legend. Jedna z  nich mluví o kuchtíkovi, který zde díky císaři Karlu IV. založil rodinu. Byl prý vlasatý, což po něm zdědili jeho četní synkové. Aby je rozlišil, říkal jim Vlášek, Vlasáček, Vlasák a podobně. Zajímavé je, že v Kuchaři a jeho okolí žije několik rodin Vlasáků...

Institutio Didactica Carolina sídlí v historickém objektu statku, který se nachází v centru obce. Kuchař leží v romantické krajině Berounska, kraje spojeného s hradem Karlštejn, pod jehož správu po staletí spadaly tamní vesnice a statky, a který je od Kuchaře vzdálen 6,5 km. Kuchař leží na křižovatce cest vedoucích z Újezdu do Třebotova a z Rudné do Mořiny. Dnes je částí souměstí spolu s Vysokým Újezdem a Kozolupy. V okolí statku Kuchař se nachází řada pramenů, jejichž voda má rozličné minerální složení a blahodárné vlastnosti. V nedalekém Trněném Újezdě se nachází uprostřed vsi rybníček, který je napájený vlastním pramenem. Tento pramen se vlévá do vesnicí protékajícího Studeného potoka, zvaného též Karlický. Dále směrem po proudu Karlického potoka najdeme pramen Petránka. Jeho kvalitní minerální voda byla až do konce 1. světové války stáčena do lahví a pod jménem Petránka a prodávána pro své výjimečné léčivé a chuťové vlastnosti. Specifický je rovněž nedaleký pramen, tzv. stydlá voda karlická. Název dostala podle bílého zbarvení, budícího dojem ledové krusty, které pokrývá dno její stružky. Všechny do potoka spadlé větévky v důsledku toho působí, jako by je pokryla vrstvička námrazy.

 

Chceme vybudovat sídlo ústavu Karla IV., abychom Otci vlasti zajistili důstojný prostor pro:

› semináře

› přednášky

› výstavy

› společenské akce

› koncerty

› ubytovací prostory pro firemní akce

› sezónní akce na nádvoří sídla ID Carolina

› Hejtmanský sál, který nalezne využití jako slavnostní aula Středočeského kraje.

 

 

 

 

Sledujte nás na Facebooku a neuteče vám žádná novinka
https://www.facebook.com/IDCarolina.cz

Mohlo by vás zajímat

 

   

> ID Carolina je na počátku svého
   
působení.

   

 

 

kontakt a spolupráce

 

www.idcarolina.czsebestova@idcarolina.czoffice@idcarolina.czvaculik@idcarolina.cz 
Design ByKarolinaINTERNETO